OGRZEWANIE WODNE

 Nasza firma niezmiernie darzy sobie najskuteczniejsze rozwiązania, które podparte są wieloma wdrożeniami i mały procentem awaryjności, które nadal często powodowane jest nie przestrzeganiem podstawowych zasad użytkowania urządzenia przez klienta. 
  Rozwiązania polecane przez nas są produktami renomowanej firmy Danfoss specjalizującej się na polu ekologicznych i efektywnych rozwiązań ogrzewania domów.  


  Jako partnerzy firmy Danfoss i też sami użytkownicy tych rozwiązań we własnych domostwach instalujemy tylko sprawdzone produkty, które zarówno gwarantują swoją bezawaryjność, prostotę użytkowania ale też estetycznie wpasowują się do wykończenia estetycznego wnętrza. 

 

  Ogrzewanie podłogowe jest rozwiązaniem coraz częściej stosowanym w nowoczesnych systemach grzewczych. Jego atutami są: efektywna współpraca z niskoparametrowymi źródłami ciepła, takimi jak kotły kondensacyjne i pompy ciepła, estetyka wnętrza, bezobsługowe działanie instalacji oraz zmniejszenie cyrkulacji kurzu (ograniczenie konwekcji).

 

Ogrzewania podłogowe Danfoss

SpeedUp
  System ogrzewania podłogowego SpeedUp™ to system uniwersalny pod względem możliwości stosowania we wszystkich budynkach, zarówno nowych, jak i modernizowanych. 
  Jest szczególnie użyteczny do modyfikacji konstrukcji budynków przy
renowacjach i rozbudowach. 30 milimetrowe panele grzewcze są wykonane ze styropianu o wysokiej wytrzymałości na ściskanie.
  Panele są fabrycznie pokryte aluminium, które jest bardzo dobrym przewodnikiem ciepła (przewodność cieplna aluminium 200 W/mK) w związku z czym ciepło jest rozprowadzane równomiernie i szybko po całej powierzchni podłogi.

 

  System SpeedUp reaguje do 10 razy szybciej zmianą temperatury w pomieszczeniu na włączenie/wyłączenie przepływu czynnika przez układ w porównaniu do systemów tradycyjnych!

 

 

System SpeedUp jest szczególnie polecany i przydatny w następujących aplikacjach:
1. Montaż ogrzewań podłogowych na stropach o małej nośności:
– piętra i poddasza użytkowe budynków budowanych w technologiach lekkich,
– modernizacje istniejących budynków mieszkalnych i biurowych,
– rewitalizacje budynków zabytkowych.
2. Montaż ogrzewań podłogowych w aplikacjach wymagających małej grubości systemu grzewczego:
– adaptacja pomieszczeń (zwłaszcza pomieszczeń przeznaczonych do prowadzenia działalności gospodarczej gdzie
   są prawnie narzucone wysokości pomieszczeń),
– zmiana sposobu użytkowania pomieszczeń.
3. Wszędzie tam gdzie liczy się czas – uruchomienie i eksploatacja natychmiast po instalacji.

 

Ogrzewanie Ścienne

W przypadku gdy instalacja ogrzewania podłogowego nie jest efektywna (np. za gruby parkiet), lub istnieje dodatkowe zapotrzebowanie na ogrzewanie w danym pomieszczeniu wykorzystuje się montowanie ogrzewania ściennego.

Ogrzewanie ścienne posiada wiele zalet, między innymi jest to mniejsza bezwładność oraz brak dodatkowych kosztów związanych z podłączniem dodatkowego obiegu grzewczego. Po prostu pętle grzewcze są podpięte do tego samego rozdzielacza co ogrzewanie podłogowe.

Lokalizacja rur grzewczych występujących pod tynkiem również nie stanowi problemu, ponieważ instalowana jest dodatkowa folia termoaktywna, która umożliwia ich wykrycie.

Porównanie ogrzewania podłogowego oraz grzejnikowego

  1. Rozkład temperatury - w przypadku ogrzewania podłogowego występują niewielkie wachania temperatury oraz jej rozkład jest lepszy dla człowieka (cieplej w okolicy stóp, chłodniej w okolicach głowy), natomiast w przypadku ogrzewania tradycyjnego (grzejniki) temperatura wyższa występuje przy suficie co jest szczególnie niekorzystne w wysokich pomieszczeniach.
  2. Zdrowie oraz bezpieczeństwo - warunki ogrzewania podłogowego są korzystniejsze dla alergików, dzięki małym różnicom temperatur, co przekłada się na praktyczny brak występowania zjawiska konwekcji (powiązane jest z unoszeniem się kurzu), brak również ostrych krawędzi, które występują w ogrzewaniu przy użyciu grzejników. W drugim przypadku pojawiają się wyższe wachania temperatury co sprzyja unoszeniu się kurzu (występuje zjawisko konwekcji).
  3. Oszczędność energii - Wykorzystanie ekologicznych źródeł ciepła m.in. pomp ciepła, kolektorów słonecznych wraz z ogrzewaniem podłogowym przekłada się na wysoką sprawność energetyczną przy niskich kosztach eksloatacyjnych. Natomiast w przypadku grzejników zasilenie ich wymaga dużych temperatur, również komfort ciepła uzyskuje się przy większych temperaturach niż w przypadku pierwszej opcji.
  4. Eksploatacja - Elementy wykorzystane w ogrzewaniu podłogowym nie ulegają korozji. W przypadku wymiany źródła ciepła bądź dodaniu funkcji chłodzenia podłogowego nie występuje potrzeba dokonywania większych zmian w instalacji. Natomiast grzejniki ulegają z czasem korozji i zachodzi potrzeba ich konserwacji. Zmiana źródła ciepła wiąże się z poważnymi zmianami w instalacji grzewczej, należy również, w niektórych przypadkach zamontować większe grzejniki.
  5. Aranżacja pomieszczeń - Występowanie ogrzewania w podłodze przekłada się na większą estetykę i duże możliwości projektowania wnętrz pomieszczeń.
  6. Regulacja temperatury - Dla ogrzewania podłogowego wiążę się to z dodatkowym kosztem. Występują regulacje przewodowe oraz bezprzewodowe, istnieje możliwość ustawiania cykli temperaturowych. W ogrzewaniu tradycyjnym, grzejnikami, temperaturę regulujemy przy użyciu pokrętła głowicy (skala od 1 do 5).

Masz problem z dobrem urządzenia, i chcesz polecić to komuś kto wie co robi?

zadbamy o optymalny dobór urządzenia

gwarantujemy jakość wykonania instalacji i serwis urządzeń

Korzystamy z wysokiej jakości urządzeń w dobrej cenie

NASI PARTNERZY

 Danfoss Day4 Energy Le electronics Smart Eco