Pompy ciepła

  Pompy ciepła są najbardziej efektywnym urządzeniem do dostarczania ciepła.
Trzy czwarte dostarczanej energii jest całkowicie darmowe i pochodzi z Twojego otoczenia.
  W zimnej Skandynawii pompy ciepła stanowią popularne rozwiązanie techniczne, opracowane dla warunków surowego klimatu Północy.
  To dzięki temu wiemy jak wyprodukować i zastosować pompę ciepła, aby zapewnić w domu idealny mikroklimat.
  Przy doborze pompy ciepła należy wziąć pod uwagę trzy zagadnienia. Pierwszym jest zapotrzebowanie na ciepło przez budynek. Drugim jest ciepła woda użytkowa – ile ciepłej wody użytkowej ma dostarczać pompa ciepła. Trzecim jest doświadczenie , wiedza i kompetencje, zarówno producenta pompy ciepła, jak i firmy instalacyjnej.


  Pompy ciepła cieszą się coraz większym zainteresowaniem, na szczególną uwagę zasługują powietrzne pompy ciepła (powietrze/woda).
Pompa powietrzna odzyskuje ciepło z powietrza a to oznacza, że nie ma potrzeby przygotowania wymiennika gruntowego. Inwestor indywidualny nie martwi się uciążliwością prac ziemnych a dodatkowo cała inwestycja może okazać się tańsza (w porównaniu do gruntowej pompy ciepła).

Rozwiązanie to jest również korzystne przy modernizacji, bowiem w wielu przypadkach na działce jest już „dojrzały” ogród.zalety instalacji pomp ciepła

  Pompy ciepła są najbardziej efektywnym urządzeniem do dostarczania ciepła.
Trzy czwarte dostarczanej energii jest całkowicie darmowe i pochodzi z Twojego otoczenia.
W imnej Skandynawii pompy ciepła stanowią popularne rozwiązanie techniczne, opracowane dla warunków surowego klimatu Północy. To dzięki temu wiemy jak wyprodukować
i zastosować pompę ciepła, aby zapewnić w domu idealny mikroklimat.

  Przy doborze pompy ciepła należy wziąć pod uwagę trzy zagadnienia.
Pierwszymjest zapotrzebowanie na ciepło przez budynek.
Drugim jest ciepła woda użytkowa – ile ciepłej wody użytkowej ma dostarczać pompa ciepła.
   Trzecim jest doświadczenie , wiedza i kompetencje, zarówno producenta pompy ciepła,
jak i firmy instalacyjnej.


SPRAWNOŚĆ

  Sprawność pompy ciepła jest określana dla pracy całorocznej, zarówno ogrzewania jak i chłodzenia. Pompa ciepła może także pracować przy różnych temperaturach powietrza zewnętrznego. Pompy ciepła Danfoss dostarczają ciepło efektywnie przez cały rok.

  Jeśli roczna efektywność (COP) wynosi około 4, oznacza to, że pompa dostarcza cztery razy więcej energii, niż zużyła do jej wytworzenia. Najbardziej rzetelną metodą jest podawanie rocznej sprawności, bowiem zapotrzebowanie na ciepło ulega zmianie w zależności od pory roku.

    

  Koszt inwestycji c.o. bazującego na pompie ciepła jest uzależniony od wielu czynników jednak możemy przyjąć iż dla większości domów jednorodzinnych to wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotych.
  Bardzo często pada komentarz, że jest to drogo i że już za za kilka tysięcy złotych można kupić kocioł gazowy lub olejowy z pełną automatyką. Jaki jest, więc ekonomiczny sens inwestycji w pompę ciepła?

 

typy pomp ciepła

Pompy ciepła można podzielić na ich zasadę działania, najprościej poprzez ich zasadę działania tzn. z jakiego środowiska pobiera ciepło i w jaki sposób następnie jest przekazywane do środka budynku:
   - gruntowe
   - wodne
   - powietrze
 

Pompy mogą w zależności o zewnętrznego źródła zasilania podzielić na:
   - gazowe
   - elektryczne
   - olejowe 

Masz problem z dobrem urządzenia, i chcesz polecić to komuś kto wie co robi?

zadbamy o optymalny dobór urządzenia

gwarantujemy jakość wykonania instalacji i serwis urządzeń

Korzystamy z wysokiej jakości urządzeń w dobrej cenie

NASI PARTNERZY

 Danfoss Day4 Energy Le electronics Smart Eco