REKUPERACJA

  Sercem systemu rekuperacji jest wysokosprawny wymiennik ciepła, w którym ciepłe powietrze wywiewane z pomieszczeń typu(kuchnia, łazienka) i ogrzewa świeże powietrze nawiewane do środka budynku. 
  System rekuperacji zwraca energię zawartą w powietrzu usuwanym z pomieszczeń, zmniejszając w ten sposób radykalnie koszty ogrzewania budynku.
  Tak oto prosta zasada działania zrewolucjonizowała sposób w jaki dziś postrzegamy oszczędność energii, dzięki naszej firmie poznasz i poczujesz go na przykładzie własnego domu.


  Dlatego też w systemach wentylacji są montowane urządzenia rekuperatory które odpowiedzialne są z odzyskanie tego ciepła które z budynku uchodzi. 
 

   Jest to proces niezmiernie ważny z punktu widzenia tylko tego że 80% energii jest zaoszczędzane w procesie ogrzania powietrza wchodzącego do budynku dzięki rekuperatorom.

 

  W dobie wysokich cen energii jakakolwiek oszczędność jest niezmiernie ważna. Tego typu rozwiązania już dziś są stosowane podczas budowy nowych domostw jak i budynków użyteczności publicznej i przemysłowej gdzie rekuperacja jest wymagana. 

JAK REKUPERATOR MOŻE POMÓC CI ZAOSZCZĘDZIĆ PIENIĄDZE WYDANE NA OGRZEWANIE?

  Zdrowy klimat wnętrza jest bardzo ważny. Zainstalowany system rekuperacji odzyskuje ciepło z powietrza wywiewanego, umożliwiając obniżenie kosztów zużycia energii, a jednocześnie przyczyniając się do poprawy twojego samopoczucia.
  Wydajność systemu systemu rekuperacji może podlegać regulacji
by dokładnie dostosować ją do potrzeb twoich jak i mieszkańców.

  W efekcie powstaje system wentylacji z odzyskiem ciepła, który jest precyzyjnie regulowany w celu zoptymalizowania zarówno Twojego samopoczucia, jak i ekonomii ogrzewania.


  Porównując energochłonność nowego budynku, wybudowanego zgodnie z najnowszymi normami budowlanymi,
w którym zastosowano wentylację grawitacyjną (otwieranie okien) z oszczędnościami płynącymi z zastosowania systemu rekuperacji, widać znaczne różnice:

Wielkość wnętrza:   180 m2
Intensywność wymiany powietrza:    0,35 l/sec. na m2
Natężenie przepływu powietrza:   227 m3/h
Wykorzystano urządzenie:   Danfoss Air: Air a2
Roczne zużycie energii elektrycznej przez wentylatory:*   550 kWh
Roczne oszczędności na ogrzewaniu:**   7 130 kWh
Łączne oszczędności netto na energii:   6 580 kWh
* Kalkulacja jest oparta na założeniu, że system pracuje niezmiennie przez cały rok    

 

Jak zwiększyć efektywność posiadanego systemu rekuperacji

  System rekuperacji może być wyposażony w dodatkowe nagrzewnice.


  Stosując elektryczną nagrzewnicę powietrza świeżego zabezpieczasz system przed przechodzeniem w tryb odszraniania, który może zaburzać równowagę wentylacji.

 

  Jeżeli wybierzesz nagrzewnicę geotermalną, podłączoną do glikolowego gruntowego wymiennika ciepła (możliwość współpracy z gruntową pompą ciepła), system będzie podgrzewał świeże powietrze zimą oraz zapewni jego chłodzenie latem.

  Wśród akcesoriów dla systemu rekuperacji dostępne są również nagrzewnice powietrza nawiewanego, które umożliwiają dodatkowe odgrzanie powietrza tak, aby jego temperatura była zbliżona do temperatury powietrza w budynku.

  Geotermalna nagrzewnica/chłodnica 
powietrza świeżego z gruntowym
wymiennikiem ciepła. 
  Nagrzewnica powietrza
nawiewanego 

Masz problem z dobrem urządzenia, i chcesz polecić to komuś kto wie co robi?

zadbamy o optymalny dobór urządzenia

gwarantujemy jakość wykonania instalacji i serwis urządzeń

Korzystamy z wysokiej jakości urządzeń w dobrej cenie

NASI PARTNERZY

 Danfoss Day4 Energy Le electronics Smart Eco